Náš ponožkový příběh

Náš ponožkový příběh

Kategorie : O nás (Tausig)

Jak naše firma vznikla? Jak jsme se propracovali ke všemu co dnes o ponožkách víme a předevšímk  vlastní výrobě? Tady je náš příběh!

Náš ponožkový příběh…

… Psal se počátek 90. let, ve vzduchu byla cítit sice ještě porevoluční euforie, ale věcí byl stále ještě nedostatek, což pro rozené obchodníky znamenalo mnoho příležitostí. Naše paní majitelka, paní Tausigová, měla od počátku jasnou vizi: chtěla mít specializovanou prodejnu. Zpočátku zvažovala kvalitní košile, jenomže ty vyžadovaly značně vysoký kapitál. Nakonec tedy padla volba na punčochové zboží. V době, kdy ženy ještě běžně musely chodit se svými punčochami ke správkářům, se na nákladovém nádraží Žižkov, u zastávky tramvaje, kdysi rušné ulice, stavěla z přepravního kontejneru, naše první specializovaná prodejna ponožek a punčochového zboží. 

P3110368.jpeg

Prodejna na Želivského (pohled z ulice)...

Dnes, po téměř 30 letech, se zdá až nemožné jak se do tak malé budky dokázalo vejít tolik zboží, pult s prodavačkou a ještě zákazníci. Byla to první prodejna svého druhu v Praze, a od samotného počátku jsme si kladli za cíl nabízet svým zákazníkům co nejširší sortiment. Po tehdy malé Praze se to samozřejmě rozkřiklo a fronty před prodejnou neustávaly. 

Prodejna na Želivského (prodejní pult)

Prodejna na Želivského (prodejní regál)

V roce 1999 jsme otevřeli další prodejnu, v centru Prahy (na rohu Vodičkovi a Školské ulice), do které můžete zavítat i dnes. V roce 2005 jí následovala prodejna na Stírce v roce 2008 prodejna na Vinohradské třídě.

V roce 2010 jsme přepracovali náš dosavadní koncept a přidali jsme do strategických cílů vlastní výrobu ponožek.

tausig logo

Jsme velice hrdí na to, že se k nám zákazníci (už po druhou generaci) s důvěrou pravidelně vrací. K vlastní výrobě jsme přidali i zakázkovou výrobu pro malé firmy, ale i větší instituce.

Dnes se věnujeme především výrobě. Kamenné prodejny jsou nyní na ústupu, nová doba si žádá především nakupování online. Proto můžete naše výrobky objednat přes náš e-shop s doručením do 2 dnů od objednání. Zpracování zakázkové výroby trvá cca 4-5 týdnů.   

„Od Tausiga ponožky, to nejlepší na nožky“